T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Eğitim, bireylerin ve toplumların aydınlanmasının, ilerlemesinin ve güçlenmesinin en temel taşıdır. Geleceğin temellerini sağlamlaştıran, insanımızı bilgiyle donatarak yetiştiren bu ulvi yolculuğun bir halkasını daha tamamlanmış bulunmaktayız.
Kadim şehrimizin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen, 2023-2024 Eğitim – Öğretim Yılı’nı yüzümüzün akıyla tamamlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyor, öğrencilerimizin karne heyecanına ortak oluyoruz
Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,
Sizler, Asırların Felaketini yaşadığımız ilimizde bu kutsal görevi yerine getirirken sadece bilgi aktarmakla kalmıyor, aynı zamanda öğrencilerimizin hayatlarına dokunuyor, onların yolunu aydınlatıyor, Ülkemizin geleceğine ışık oluyorsunuz. Bu uğurda gösterdiğiniz özveri, sabır ve sevgi, gençlerimizin gelişiminde ve başarılarında büyük bir rol oynamaktadır. Sizler, bilginin ve hikmetin ışığını evlatlarımıza aktaran kahramanlarsınız. İyileşme sürecimizde bizlere destek vererek gençlerimizin eğitim yolculuğunda onlara rehberlik ettiğiniz, onları hayata en iyi şekilde hazırladığınız için sizlere minnettarız.
Sevgili Öğrencilerimiz,
Yaşadığımız her türlü zorluğa rağmen, Ülkemizin ve dünyanın geleceğini adalet, merhamet, vicdan ve tüm inanmışlığınızla inşa edebileceğiniz kudreti size sunacak olan büyük bir potansiyele sahipsiniz. Eğitim süreciniz boyunca edindiğiniz bilgiler ve kazanımlarınız sizdeki bu gücü, her geçen gün daha da besleyecek ve açığa çıkaracaktır. Bugün de bunun farkında olduğunuzdan eminim.
Geleceğimizin umudu ve ülkemizin istikbali olan sizler, yoğun ve yorucu bir yılın ardından yaz tatiline giriyorsunuz.
İnanıyorum ki tatili; bol bol kitap okuyacağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz, dinleneceğiniz, eksiklerinizi tamamlayacağınız, sosyal ve kültürel faaliyetler ile kendinizi geliştirip başarılarınızı daha da arttırmak için değerlendireceksiniz. Bu tatili fazlasıyla hak ettiniz.
Kıymetli Velilerimiz,
Bu zor şartlardaki dirayetinizle, çocuklarımızın eğitiminde en büyük destekçileri ve rehberleri sizlersiniz. Onların gelişiminde ve başarısında sizin katkılarınız, sevginiz ve desteğiniz çok değerlidir. Eğitim, sadece okulda değil, evde ve hayatın her alanında devam eden bir süreç olduğunu sizler de biliyorsunuz. Çocuklarımızın yanında olarak, onlara güven vererek ve ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olarak onların gelecekte başarılı ve mutlu bireyler olmalarını sağlayabilirsiniz. Bizler bu konuda da her zaman yanınızdayız.
Geleceğe umutla ve güvenle bakmak için, eğitimin gücüne inanmalı ve bu inancı hep birlikte yaşatmalıyız. Türkiye Yüzyılı’nda da eğitimden aldığımız güçle emin adımlarla yürüyeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı’nı büyük bir başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Birlikte daha büyük hedeflere ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.
Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor, hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.