"156" JANDARMA İMDAT 24 SAAT HİZMETİNİZDEDİR
 
Vatandaşlarımız tarafından unutulmaması gereken en önemli husus, 156 Jandarma İmdat Telefonu hayati öneme haiz bir hat olduğudur. Bu nedenle gereksiz yere aranmamalı, asılsız ve yanlış ihbarlarla Jandarma Birimleri meşgul edilmemelidir.
İl J.K.lığı sorumluluk bölgesi olan HATAY İli hudutları içerisinde vatandaşlarımızın her türlü ihbar ve şikayetlerini dinlemek üzere görevlendirilmistir. Merkeze ulaşan bildirimler anında değerlendirmeye alınarak yetkili birimler harekete geçirilmekte ve takibi yapılmaktadır.

Bir suçun işleneceğinden şüpheniz varsa ya da şüpheli bir şey duyuyor veya görüyorsanız, 156 Jandarma İmdat Telefonu arayın ve emin olun ki Jandarma en kısa zamanda yardımınıza koşacaktır. Çünkü Jandarma size bir telefon kadar yakındır.
156 Jandarma İmdat, Türk Telekom tarafından Jandarmaya tahsis edilmiş özel bir hattır. Vatandaşın can ve mal güvenliğini, toplumun huzurunu, memleketin asayişini bozan durumlarda vatandaşlarımız tarafından yapılacak başvurulara ivedi cevap veren bir hizmettir. Ülkenin neresinde olursa olsun (156) numaralı telefonu direkt çeviren vatandaşlarımız karşısında Jandarmayı bulacaktır.